Slavangard to festiwal filmów krótkometrażowych, którego historia sięga 2007 roku, kiedy to grupa beczkowiczów wraz ze swoim duszpasterzem o. Maciejem Roszkowskim postanowiła stworzyć w Beczce wydarzenie zachęcające członków duszpasterstwa do kręcenia swoich własnych filmów. 12 lat później, Slavangard jest już festiwalem ogólnopolskim, skierowanym do wszystkich wspólnot chrześcijańskich w Polsce. Pomimo szybkiego rozwoju, pozostaje on festiwalem zakorzenionym w Beczce i mocno z nią związanym - za jego organizacje odpowiadają studenci i absolwenci z DDA Beczka, a wiele beczkowiczów co rok angażuje się w kręcenie filmów krótkometrażowych na festiwal.

12. edycja festiwalu potrwa od 17 do 20 maja 2018 roku, a tegorocznym motywem przewodnim edycji będzie hasło "Oto Człowiek". Głównym punktem festiwalu będzie uroczysta Gala Finałowa, która będzie mieć miejsce w największej sali kinowej w mieście, czyli w Kinie Kijów Centrum. Podczas Gali wręczone zostaną nagrody w  ramach dwóch konkursów: filmowego oraz fotograficznego.

Filmy krótkometrażowe, trwające nie więcej niż 8 minut, wysyłać można w trzech kategoriach:
- film fabularny
- film dokumentalny
- film animowany/eksperymentalny

Zdjęcia na konkurs fotograficzny wysyłać można w czterech kategoriach:
- portret (pojedyncze zdjęcie)
- kultura i ludzie (pojedyncze zdjęcie)
- środowisko (pojedyncze zdjęcie)
- reportaż (od 3 do 9 zdjęć)

Prace muszą nawiązywać do tegorocznego hasła "Oto Człowiek". Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 lutego do 1 kwietnia 2018 roku.
 
Jeśli ktoś chciałby uzyskać więcej informacji odnośnie regulaminu konkursu, zachęcamy do odwiedzenia strony www.slavangard.pl lub wysłania maila ze swoim pytaniem na adres [email protected]. Informacje pojawiać się też będą na stronie "Slavangard" na Facebooku.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany samym festiwalem i chciałby pomóc w jego organizacji, prosimy o kontakt z koordynatorami głównymi: Alicją Bugańską ([email protected]) lub Martą Pasiut ([email protected]).

 
Relacja z Gali Finałowej DFF Slavangard 2017
 

Admin:   |  Centrum dowodzenia
Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Beczka
 
ul. Stolarska 12
31-043 Kraków