"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,
Mnieście uczynili."

 (Mt 25,40)

Chcesz być dobrym? Wstań z kanapy i przyjdź na spotkanie!

Zaproszeni goście opowiadają nam jak pomagać, a my, dzieląc się naszymi doświadczeniami, przyglądając się świętym, którzy oddali swoje serca biednym i wspólnie modląc się, budujemy naszą relację z Chrystusem, dzięki której jeszcze wyraźniej możemy Go widzieć w innych, w sobie nawzajem, także w Tobie :) Doświadczenie zdobyte na spotkaniach w ciągu tygodnia, wykorzystujemy również poza Beczką - wszędzie tam, gdzie nasza pomoc jest potrzebna!

Szpunt jest otwartą grupą charytatywną, dlatego możesz do nas dołączyć w każdym momencie roku akademickiego! Przyjdź i pomóż nam pomagać!

Nasza działalność

TABELA SPRAW INDYWIDUALNYCH

https://goo.gl/a5IHZs

Pomoc indywidualna dla drugiego, to przede wszystkim dawanie swojego czasu i obecności tym, którzy tego potrzebują. Tak wiele osób czeka na nasze konkretne wsparcie. Często potrzebna jest zaledwie godzina w ciągu całego tygodnia, by zrobić realne dobro, a jednocześnie poznać wspaniałe osoby i ich życie.

Być może, któraś z nich mieszka tuż obok Ciebie, Twojej uczelni, bądź miejsca pracy - sprawdź to w naszej tabeli, a gdy podejmiesz decyzję o zaangażowaniu się w niesienie jej pomocy, skontaktuj się z nami poprzez [email protected]. Koniecznie napiszcie do nas również wtedy, gdy z jakiegoś powodu nie możecie kontynuować pomocy, której się podjęliście!

CIACHO ZA CIACHO

To odbywający się dwa razy w ciągu roku akademickiego (w grudniu i w marcu), organizowany przez nas, całodzienny kiermasz ciast i książek na klasztornych krużgankach. Jest to świetna okazja, aby poznać się nawzajem i w atmosferze pełnej radości spędzić wspólnie czas, a jednocześnie zrobić coś naprawdę dobrego! 

Dzięki dotychczasowym edycjom akcji "Ciacho za ciacho” udało się m.in.: zbudować studnię w Sudanie, pomóc osobom bezdomnym z Krakowskiego Centrum Pomocy św. Ojca Pio, zebrać środki na budowę szkoły w Kamerunie, wesprzeć ośrodek dla trędowatych w Indiach, a także wspomóc finansowo budowę domu dla wielodzietnej rodziny oraz krakowską "Fundację Hipoterapia”, działającą na rzecz dzieci z niepełnosprawnością.

POZOSTAŁE AKCJE

Organizujemy także inne akcje charytatywne, m.in. zbiórki żywności na kuchnię dla ubogich, czy kolędowanie w domach dziecka oraz w szpitalach. 

Jesteśmy także bardzo otwarci na pomysły nowych działań charytatywnych. Jeśli masz propozycje jak mądrze pomagać, w Szpuncie z pewnością znajdziesz osoby, które Cię w tym wspomogą!

Co? Gdzie? Kiedy?

SPOTKANIA
PONIEDZIAŁEK
18.40 –– Adoracja w Kaplicy Akademickiej
19.30 –– Spotkanie w Piwnicach pod Kolegium (wejście pod schodami prowadzącymi do Auli św. Tomasza)

SIÓDEMKA
WTOREK
7.00 –– Eucharystia, śniadanie i jutrznia
Kontakt
FacebookSzpunt
 
Opiekuni i odpowiedzialni
OPIEKUN GRUPY
br. Wojciech Gomułka OP

ODPOWIEDZIALNI
Ania Stec, Ania Golonka, Jan Życzkowski, Hubert Zajma


Admin:   |  Centrum dowodzenia
Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Beczka
 
ul. Stolarska 12
31-043 Kraków