Logo Beczki

Grupy

Wprowadzamy w wiarę

„Każdy powinien mieć możliwość poznania Chrystusa". Teologia, dyskusja i modlitwa - te trzy słowa najlepiej określają czym jest grupa „Wprowadzamy w wiarę". Razem będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Kim jest Jezus? Czy Pan Bóg dzisiaj uzdrawia? Jak przeciwstawiać się złu? To tylko przykłady tematów, które będziemy rozważać. Ale jest również takie poznanie Boga, które dzieje się w wydarzeniu, nie poprzez nauczanie. Dlatego wspólna modlitwa będzie nieodłączną częścią spotkania. „Wprowadzamy w wiarę" jest miejscem dla każdego, kto chce odnowić, umocnić swoją więź z Chrystusem i lepiej Go poznać.

BeczkoCzwartek

Jesteś studentem psychologii klinicznej? Informatyki i systemów inteligentnych? A może zajmujesz się tańcem i odkrywasz w sobie duszę artysty? Niezależnie od tego co studiujesz, czym się na co dzień zajmujesz, skąd pochodzisz i jakie masz zainteresowania, BeczkoCzwartek to czas i miejsce gdzie ludzie zewsząd spotykają się razem we wspólnym celu: by poznawać Boga i drugiego człowieka. Jesteś wyczerpany po całym tygodniu studiów? Chcesz wyluzować i spędzić miło czas? Jesteś pierwszy rok w Krakowie i nie odnalazłeś tu jeszcze bratniej duszy? Przyjdź na BeczkoCzwartek, a otrzymasz to wszystko i o wiele więcej!

Genesis

Czytanie Pisma Świętego jest doskonałą okazją do wejścia w żywy kontakt z Bogiem, stworzenia z Nim pięknej więzi i spojrzenia w Jego oczy. Księga Rodzaju przedstawia historię powstania świata i ludzkości. Wskazuje przyczyny grzechu pierworodnego, opisuje zbrodnię Kaina, historię potopu, a także dzieje Abrahama i jego rodziny. Ukazuje relacje między Bogiem, a Jego ludem na różnym etapie dziejów. Serdecznie zapraszamy do zagłębienia się w lekturę Pisma Świętego, począwszy od Księgi Rodzaju.

Nikodem

Nikodem to grupa dedykowana dla środowiska akademickiego: doktorantów, doktorów i pracowników naukowych. Wzorem biblijnego Nikodema stawiamy pytania dotyczące fundamentów wiary, dyskutujemy nad relacją między wiarą, a nauką oraz szukamy wspólnie odpowiedzi na egzystencjalne pytania. Inspirujemy się nie tylko tekstami źródłowymi, ale także spotkaniami z gośćmi zarówno w dziedzinie teologii jak i innych nauk szczegółowych.

Ministranci

Jako ministranci służymy Chrystusowi przy ołtarzu w bazylice Świętej Trójcy oraz na porannych mszach w kaplicy akademickiej. Dbamy o to, by sprawowana liturgia godnie urzeczywistniła Ofiarę Pana. Na spotkaniach omawiamy tematy związane z posługą, liturgią i kryjącej się w nich symbolice. By zaznajomić się z naszą grupą, najprościej przyjść w niedzielę do zakrystii przed akademickimi Dwudziestkami. Zapraszamy wszystkich panów do służby w elitarnej jednostce beczkowych ministrantów!

Vademecum

Książka zawierająca zbiór podstawowych informacji z danej dziedziny, najczęściej o charakterze praktycznym.
Podstawowe informacje i charakter praktyczny to dwie cechy naszej grupy. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na pozornie trywialne pytania oraz przyglądać się elementom naszej wiary będących tak powszechnymi i intuicyjnymi, że nie zastanawiamy się nad ich głębszym znaczeniem. Co znaczą poszczególne przedmioty i gesty podczas mszy świętej? Jak owocnie przeżywać sakrament spowiedzi? Dlaczego trzeba chodzić do Kościoła? Jak czytać Pismo Święte? I dlaczego nie jemy mięsa w piątki? Oraz jeszcze wiele innych Waszych pytań.
Pójdź z nami i stań się człowiekiem w pełni świadomym praktykowanej przez się wiary!

BeczkoSport

Jeżeli lubisz sport, to ta grupa jest właśnie dla ciebie! Spotykamy się na sali gimnastycznej aby wspólnie pograć w piłkę nożną i siatkówkę. Wszyscy dobrze wiemy że sport łączy ludzi, więc jest to idealny sposób na poznanie nowych osób i oderwanie się od studenckiej codzienności. Wspaniała atmosfera na boisku gwarantowana, dlatego nie może cię zabraknąć!

Schola

Śpiewamy w każdą niedzielę, wielbiąc Pana Boga śpiewem, którym chcemy wspierać wiernych w modlitwie.
Jako wspólnota spotykamy się dwa razy w tygodniu . W piątki zaczynamy o 17:00, odprawiamy wspólne nieszpory, słuchamy konferencji i śpiewamy na próbie (całość trwa do 19:15). W niedzielę spotykamy się o 18:00 na próbie przygotowującej nas do mszy św. o 20:20. Serdecznie zapraszamy na przesłuchania do scholi wszystkich śpiewających.

ParoStatek

Grupa ParoStatek to idealne miejsce dla par, które chcą poznać się lepiej. W miłej atmosferze przedyskutujecie kluczowe kwestie dotyczące Waszego związku.
Pod opieką duszpasterza oraz doświadczonych małżeństw pogłębicie swoje relacje oraz poznacie podpowiedź na pytanie jak budować szczęśliwą i trwałą relację w Bogu.
Chcemy wspólnie przyjrzeć się teologii małżeństwa, uczyć się mądrej komunikacji, odkrywać wzajemne wartości, a także mieć właściwe narzędzia, by rozwiązywać nieporozumienia i konflikty.
W planach mamy również praktyczne warsztaty, które jeszcze bardziej pomogą Wam w budowaniu pięknej relacji.

Szpunt

„To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (J 15, 12).
Szpunt jest grupą, gdzie będziemy uczyć się miłości do drugiego człowieka poprzez działania charytatywne w różnych formach. Naszym pragnieniem jest czynić dobro razem, budować wspólnotę, działać konkretnie i być blisko najbardziej potrzebujących. Zapraszamy Cię do nas, byśmy wspólnie mogli dzielić się z innymi tym, co mamy najpiękniejsze.

Nauczyciele modlitwy

Jeśli kochasz Jezusa, ale modlisz się z trudem, z bardzo dużym trudem, w oschłości serca, nasze spotkania mogą umocnić Twoją więź z Panem Bogiem. Zapraszamy każdego, kto chce się uczyć się ducha modlitwy, każdego, kto chce poznać Pana Boga przez Jego Słowo, każdego, kto chce doświadczyć mocy wspólnoty, każdego, kto lubi patrzeć na Chrystusa. Naszymi nauczycielami modlitwy będą najdziwniejsze i najwybitniejsze postaci ze Starego i Nowego Testamentu.

KiWI - Kultura i Współczesne Idee

Co wartościowego oferuje nam współczesność? Jakie są źródła naszej współczesnej mentalności i co ją ukształtowało? W jaki sposób myślimy o sobie i naszej cywilizacji? Co o obecnej kulturze mogą nam powiedzieć wielcy myśliciele XX wieku? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na te oraz inne pytania to grupa KiWI - Kultura i Współczesne Idee - jest dla Ciebie! Podczas spotkań będziemy poznawać teksty współczesnych autorów, które będą punktem wyjścia do dyskusji, aby lepiej zrozumieć otaczający nas świat oraz zachodzące w nim zjawiska. Po wysiłku intelektualnym przyjdzie też czas na integrację, bo do Prawdy najlepiej dąży się we wspólnocie! Do zobaczenia!

Grupa teatralna - Karton

Czujesz w sobie niespożyte pokłady artystycznej energii? Twój lot do Hollywood został odwołany? Wykłady z analizy matematycznej uświadamiają Ci, jak bardzo tęsknisz za scenicznym szaleństwem? Remedium na wszystkie powyższe perypetie znajduje się w Kartonie, amatorskiej grupie teatralnej, gdzie w czwartkowe wieczory spotykamy się, aby uwalniać swój teatralny potencjał. Jeżeli chcesz spróbować swych sił w improwizacji, wystąpić podczas ciachowego spektaklu, czy po prostu spędzić czas z teatralnymi pasjonatami - przyjdź na casting!